Zaufanie budujemy na jakości naszych produktów

Zagęszczacz mechaniczny

Zagęszczacz mechaniczny EDOM BFT jest zasilany poprzez zbiornik wlotowy

Zagęszczacz mechanicznyUrządzenie jest tak skonstruowane, aby osad rzadki został rozprowadzonyrównomiernie na całej powierzchni roboczej taśmy pracującej w trybie obiegowym. Odwodnienie następuje na taśmie poprzez działanie siły ciężkości.

Prędkość jest regulowana za pomocą napędu z przetwornikiem częstotliwości w zakresie od 3 do 12m/min bezstopniowo. Ustawienie optymalnej prędkości zostaje ustalone w fazie rozruchu.

Aby zwiększyć statyczny efekt zagęszczania EDOM BFT zagęszczacz jest wyposażony w system przewarstwienia warstw filtracyjnych do optymalizacji wstępnego odwodnienia. Po stronie zrzutu jest zamontowany element spiętrzający, dzięki któremu efekt zagęszczania jest polepszony poprzez podpiętrzenie.

Odwodniony osad spada po zagęszczeniu do zbiornika osadu rzadkiego, który jest zintegrowany z zagęszczaczem EDOM BFT. Za pomocą pompy śrubowej jednowirnikowej osad jest dalej przenoszony w trybie ciągłym do zbiornika fermentacyjnego.

Zagęszcza BFT pracuje z automatycznym wychyleniem dzięki systemowi pneumatycznemu. To sprzyja dużej żywotności taśmy. Naprężenie taśmy jest regulowane specjalnego systemy naprężenia, przy czym naprężenie jest nastawne bezstopniowo. Dzięki pneumatycznemu systemowi sterowania taśma znajduje się zawsze we właściwej pozycji – środek maszyny. W razie wystąpienia problemów z pneumatyką aktywuje się czujnik taśmy, który wyłącza system. To urządzeni kontrolne działa także w przypadku zerwania taśmy.

Wydzielony filtrat dostaje się do zintegrowanej z zagęszczaczem wanny filtracyjnej i następnie jest odprowadzany rurociągiem. Woda czyszcząca jest także poprzez rurociąg odprowadzana. Należy przewidzieć doprowadzenie wody technologicznej do ciągłego czyszczenia taśmy. Czyszczenie może być przeprowadzane za pomocą wytwarzanego filtratu. Wymagane do tego urządzenia są zintegrowane z maszyną.

Po tym jak osad za pomocą mieszacza iniekcyjnego zostaje rozrobiony z polimerem, przepływa on poprzez nowy zbiornik wlotowy na zagęszczacz. Zagęszczacz jest zasilany z tego zbiornika. Urządzenie jest tak skonstruowane, aby osad rzadki został rozprowadzony równomiernie na całej powierzchni roboczej taśmy pracującej w trybie obiegowym.

Urządzenie do przewarstwienia wielokrotnie przerzuca osad, co prowadzi do lepszego odprowadzenia filtratu i zwiększa zagęszczenie osadu. Na końcu strefy zagęszczania osad zostaje zatrzymany, aby go ponownie zagęścić. Następnie zagęszczony osad jest zrzucany do zintegrowanego z maszyną leja.

Zalety zagęszczacza mechanicznego:

  • efektywne i ekonomiczne zagęszczanie osadu według zasady filtracji poprzez grawitację
  • wysoka, stała przepustowość
  • wysoko wydajność zagęszczania 6-8% TR
  • wysoki stopień separacji >95% - czysty filtrat
  • wykorzystywanie filtratu do czyszczenia taśmy
  • ekonomiczna praca dzięki niskiemu zużyciu polielektrolitu i niskim zużyciu energii
  • w pełni zautomatyzowana maszyna, łatwa w obsłudze i konserwacji

Zagęszczacz EDOM BFT charakteryzuje się wysoką jakością. Jest przystosowany do 24 godzinnej pracy przez 365 dni w roku. Rama ze stali nierdzewnej pozwala na zastosowanie urządzenia w trudnych warunkach. Łożyska rolek są obudowane szczelnie i odporne na wilgoć.

Masz pytanie?
skontaktuj się z naszym konsultantem

Zastosowanie zagęszczacza mechanicznego:

woda ścieki komunalne ścieki przemysłowe przemysł chemiczny przemysł petrochemiczny przemysł farmaceutyczny przemysł cukierniczy przemysł spożywczy przemysł papierniczy przemysł mięsny elektrownie i elektrociepłownieprzemysł ciężkicementownieobróbka olejów i gazów